Очільник МВС розповів про патрульних, які втекли з місця стрілянини в Києві

Жінка-патрульна з екіпажу, який першим прибув на місце стрілянини в Голосіївському районі Києва 18 квітня, працювала в штабі. Її колега-чоловік служив з 2024 року.

Джерело: Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко під час прес-конференції.

Пряма мова: "Жінка, яка є патрульною, має 44 роки. Вона була прийнята на роботу в Департамент патрульної поліції через конкурс у 2015 році. Чоловік-патрульний зараз 27 років, він вступив на службу у 25. Коли він приходив, мобілізаційний вік складав 27 років. Він закінчив Академію патрульної поліції і розпочав службу на початку 2024 року."

Жінка працювала в штабі. В Департаменті патрульної поліції. Це не виправдання - за 10 років можна було навчитися адекватно реагувати. Керівництво повинно було підготувати весь особовий склад до екстремальних ситуацій. Кадровий дефіцит викликаний тим, що частина людей на війні – у Києві некомплект складає більше 20%. Навіть вихідні офіцери штабу залучалися до нарядів."

Деталі: За словами міністра, перший дзвінок у поліцію був про хуліганські дії. На шляху до місця виклику цю групу повідомили, що йде стрілянина і є постраждалі.

"Те, як вони себе повели в цій ситуації, - це великий сором. Два дорослих, які присягали на захист, залишили цього хлопчика сидіти на асфальті, самі ж втекли. Як мінімум, вони мали зайняти позицію та привести зброю до бою, намагатися зупинити стрільця всіма можливими способами, аж до ліквідації," – зазначив Клименко.

При цьому міністр підкреслив, що не варто судити всю систему за діями цих двох патрульних. Вони в даний момент виявили психологічну слабкість.

Згодом прибули інші екіпажі, які швидко відтягнули хлопчика в безпечне місце. Там всі інші діяли професійно, стверджує Клименко.

Також швидко і професійно діяли офіцери КОРДу. Переговори тривали 40 хвилин, під час яких стрілець, не реагуючи на заклики, продовжував стріляти.

"Він стріляв без будь-яких загроз, ні з ким не спілкувався. Просто стріляв," – розповів міністр.

На кінець, спецпризначенці МВС ліквідували стрільця.

Що передувало: Двом патрульним поліцейським, які не зупинили озброєного чоловіка, що стріляв у перехожих 18 квітня у Києві, повідомлено про скоєння тяжких злочинів.

Передісторія:

  • 18 квітня в Голосіївському районі Києва чоловік вчинив стрілянину, в результаті якої є загиблі та поранені; поліція провела спецоперацію з затримання злочинця.
  • Згодом особу стрільця, який влаштував стрілянину, ідентифікували.
  • УП дізналася його ім'я – Васильченков Дмитро Васильович, дата народження – 21.04.1968. Він народився в Москві, є громадянином України, раніше проживав у Бахмуті Донецької області, а згодом – у Голосіївському районі Києва.
  • Генеральний прокурор Руслан Кравченко підтвердив, що стрілянину в Києві вчинив.
  • Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив, що терорист, відповідальний за стрілянину в Києві, затриманий.
  • Слідчі кваліфікували вбивство цивільних у Києві як злочин, що призвів до загибелі людей.
  • Внаслідок дій "голосіївського терориста".