Глава МВС: Тепер патрульні будуть жити на полігонах. Не мають боятися, коли свистить куля
Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко висловив думку про необхідність перегляду протоколів реагування та програм підготовки поліцейських після стрілянини в Києві 18 квітня. Він вважає, що військові та ветерани повинні стати інструкторами для новачків, а самих поліцейських слід на кілька місяців відправляти на фронт.
**Джерело:** Зустріч Клименка з журналістами
**Цитата Клименка:** "Необхідно посилити підготовку та осучаснити її. Як би це не називали, але нам потрібно зробити так, щоб подібні ганебні випадки більше не повторювалися."
**Нове:** Тепер патрульні поліцейські будуть чергувати на полігонах. У навчанні братимуть участь військові, які мають досвід бойових дій у складі 1-го та 2-го армійських корпусів Національної гвардії, а також з Державної прикордонної служби.
Це стосується всіх підрозділів, розпочинаючи з патрульної служби, а пізніше планується поширити це і на райвідділки.
**Деталі:** Клименко повідомив, що озвучив свої пропозиції заступнику голови Нацполіції Олександру Фацевичу, який тимчасово виконуватиме обов’язки начальника Департаменту патрульної поліції.
Крім того, міністр вимагає, щоб на посади заступників зі службової підготовки в кожному підрозділі призначалися тільки ті, хто має досвід бойових дій.
За словами Клименка, демобілізованим ветеранам, які можуть викладати, пропонуватимуть продовжити службу у системі бойової підготовки поліцейських.
**Цитата Клименка:** "Ми говоримо про тренування та психологічну стійкість. Вона не визначається тестами, а є результатом практичного досвіду роботи на полігоні під керівництвом інструктора."
**Деталі:** Міністр також зазначив, що за вказівкою президента Володимира Зеленського необхідно переглянути протоколи реагування та програми підготовки. "Ми говоримо про тактику дій з використанням вогнепальної зброї та боєприпасів, які можуть бути в громадян."
**Цитата Клименка:** "Тобто, щодня, коли патрульний виїжджає на виклик, він має бути готовий до того, що може отримати, принаймні, гранату."
Всі, хто працював, наприклад, у Краматорську чи Слов'янську, вже мають необхідну стресостійкість. "Поліцейський не повинен боятися звичайних небезпечних ситуацій, він повинен бути готовий ризикувати заради життя інших."
Клименко підкреслив, що більшість особового складу вже проходила ротаційну службу в зведених загонах.
"Я маю таку позицію і часто її висловлював, але не знаю, чи мене підтримає керівництво Національної поліції: *я б усіх на місяць-два, якщо не на фронт, то хоча б у прифронтову зону перекидав*."
**Нагадаємо:**
- Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко після теракту в Голосіївському районі Києва назвав ганебною поведінку поліцейських, які втекли з місця події.
- Начальник департаменту патрульної поліції України Євген Жуков висловив свій протест проти дій поліцейських.
- Поліцейським, які не зупинили озброєного чоловіка, що стріляв у перехожих 18 квітня в Києві, повідомили про підозри.


