Мадяр заявив, що чекатиме від Зеленського відновлення транзиту нафти "Дружбою"

Майбутній прем'єр-міністр Угорщини Петер Мадяр заявив, що очікує від президента Володимира Зеленського відновлення транзиту російської нафти через трубопровід "Дружба", якщо той виявиться придатним до використання, підкресливши, що Будапешт не збирається йти на поступки у цьому питанні.

Джерело: згідно з інформацією

Деталі: Під час прес-конференції керівник партії "Тиса" закликав українського президента "виконати свою обіцянку" та поновити роботу трубопроводу "Дружба". За його словами, це может відбутись найближчими днями.

У своєму виступі Мадяр також заострив увагу Зеленського на недопустимості "шантажу" Угорщини в контексті розблокування нафтопроводу.

"Ми не підемо на жодні поступки, і я б не радив, підкреслюю ще раз, не знаючи один одного, українському президенту обирати цей шлях. Це не сприймуть ні в Угорщині, ні в Європі; європейські лідери також не зрозуміють спроб перегляду вже узгоджених домовленостей і шантажу", – зазначив Мадяр.

Він порівняв дії українського президента з поведінкою вимогливого гостя на вечері.

"Це ніби хтось прийшов на вечерю, його запросили, а потім почав вимагати: якщо не буде лечо, або не спечуть на середньому вогні, то я вчиню ось так. На мою думку, це абсолютно неправильний підхід, і я б не радив так чинити", – заявив Мадяр.

Чинний прем'єр Угорщини Віктор Орбан напередодні повідомив, що Україна висловила готовність у понеділок, але лише за умови, що Будапешт розблокує кредит ЄС на суму 90 мільярдів євро.

Водночас, очільник угорського уряду повторив, що він розблокує кредит лише після відновлення постачання російської нафти трубопроводом "Дружба".

За інформацією "Європейської правди", 22 квітня посли ЄС обговорювали 90 мільярдів євро для України.

Мадяр також дав зрозуміти, що питання з 90 мільярдами вже вирішено, але підтвердив, що Будапешт не братиме участі в цьому процесі.