У Росії заявили, що переговори для них не є пріоритетом номер один

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив, що країна-агресор готова до діалогу з Україною, але в даний момент це не є їхнім головним пріоритетом.

Джерело: телеграм-канал "", який опублікував аудіозапис коментаря Лаврова.

Пряма мова: "Ми з оптимізмом сприймаємо можливість відновлення переговорів у Стамбулі. Однак наразі питання відновлення діалогу не є нашим головним пріоритетом. Ми ніколи не нав'язували переговори – завжди виходили з того, що якщо наш партнер готовий, ми готові також".

Передісторія:

  • 9 березня президент Володимир Зеленський повідомив про тристоронні переговори.
  • 10 березня в розмові з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом Зеленський почув висловлену готовність до переговорів у тристоронньому форматі.
  • 19 березня речник Кремля Дмитро Пєсков зазначив, що пауза в переговорах між Україною, США та Росією є тимчасовою і може бути подолана після того, як усі сторони узгодять свої графіки, особливо американська.
  • 26 березня Зеленський заявив, що Україна веде переговори з РФ, і буде краще, якщо ці перемовини відбуватимуться на рівні лідерів країн.
  • У Кремлі підкреслили, що Росія залишається відкритою для подальших зустрічей у контексті військового конфлікту з Україною.