Іран знову перекрив Ормузьку протоку
В Ірані повідомляють про відновлення блокади Ормузької протоки, оскільки США відмовилися зняти морську блокаду іранських портів у Перській затоці.
Джерело: "" за посиланням на
Деталі: Іран оголосив, що контроль над Ормузькою протокою "повернувся до попереднього стану" через конфлікт зі США щодо морської блокади іранських портів.
У заяві, опублікованій іранськими ЗМІ, оперативне командування іранських збройних сил "Хатам аль-Анбія" охарактеризувало блокаду портів з боку США як "піратство".
"З цієї причини контроль над Ормузькою протокою було відновлено до попереднього стану, і цей стратегічний водний шлях перебуває під суворим управлінням та контролем збройних сил", – йдеться в повідомленні.
Іранські військові додали, що до тих пір, поки США "не відновлять повну свободу судноплавства для суден, що прямують з Ірану до пунктів призначення та назад, ситуація в Ормузькій протоці залишиться під строгим контролем в попередньому режимі".
Нагадаємо, міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі заявив, що відповідно до умов перемир'я в Лівані прохід для всіх торгових суден через Ормузьку протоку під час припинення вогню має бути вільним.
Проте президент США Дональд Трамп у відповідь на це оголошення зазначив, що блокада іранських портів "" триватиме до тих пір, поки угода між США та Іраном "не буде виконана на 100%".


