Іран спростував заяву Трампа про передачу запасів збагаченого урану до США
Речник Міністерства закордонних справ Ірану Есмаїл Багаї підтвердив, що Тегеран не має наміру передавати свої запаси збагаченого урану США, спростувавши заяви президента США Дональда Трампа про можливу готовність до цього.
Джерело: з посиланням на державні засоби інформації Ірану
Деталі: Речник іранського зовнішньополітичного відомства підкреслив, що ядерні матеріали "нікуди" не будуть передані.
"Так само, як іранська земля є для нас цінною і священною, так само і збагачений уран має для нас важливе та священне значення", – зазначив Багаї. Він додав, що передача ядерного матеріалу до США "ніколи не розглядалася як варіант".
Крім того, в іранському МЗС рішуче заперечили інформацію про можливе остаточне припинення збагачення урану. За словами Багаї, такі чутки є лише частиною цілеспрямованої медійної кампанії адміністрації Трампа, метою якої є тиск на учасників переговорів та вплив на їхній хід.
Що передувало:
- Раніше, 17 квітня, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що Іран погодився призупинити свою ядерну програму на невизначений термін.


