Британія та Франція очолять місію для захисту судноплавства в Ормузькій протоці – Стармер

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер повідомив, що "як тільки умови дозволять", Франція та Велика Британія розпочнуть виключно оборонну військову місію з метою "захисту свободи судноплавства" в Ормузькій протоці.

Джерело: "" за посиланням на заяву Стармера на пресконференції в Парижі

Деталі: Стармер підкреслив, що місія буде зосереджена на розмінуванні та охороні судноплавства в цьому регіоні.

"Ми домовилися прискорити наше військове планування. Я можу підтвердити, що разом із Францією Велика Британія очолить багатонаціональну місію для захисту свободи судноплавства, як тільки настануть сприятливі умови. Ця місія буде виключно мирною та оборонною, її мета — надати впевненість цивільним суднам і підтримати намагання з розмінування", — зазначив Стармер.

Відновлення роботи цього важливого водного шляху має спиратися на "тривалу та реалістичну пропозицію", додав він.

"Відкриття протоки є глобальною необхідністю та відповідальністю. Ми повинні вжити заходів, щоб знову забезпечити вільний потік глобальної енергії та торгівлі, що допоможе знизити ціни для працюючих людей. Наші громадяни мають бачити повернення до миру та стабільності, і ми зробимо все можливе для цього", — підкреслив британський прем'єр.

Тим часом президент США Дональд Трамп заявив, що отримав дзвінок з НАТО з пропозицією допомоги в Ормузькій протоці.

17 квітня міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі заявив, що відповідно до умов перемир'я в Лівані, прохід для всіх торгових суден через Ормузьку протоку є можливим на період припинення вогню.