МАГАТЕ розслідує причини втрати чергового зовнішнього енергоживлення ЗАЕС

Команда МАГАТЕ досліджує причини відключення зовнішнього електропостачання Запорізької АЕС, яке відбулося ввечері в четвер.

Джерело: МАГАТЕ в мережі

Деталі: У МАГАТЕ повідомляють, що Запорізька АЕС тимчасово втратила всі зовнішні джерела енергопостачання ввечері в четвер, вперше за тиждень і вже 14-й раз з початку війни.

За інформацією МАГАТЕ, з'єднання було відновлено приблизно через 40 хвилин.

В агентстві зазначають, що причина відключення залишається невідомою. Команда МАГАТЕ на місці проводить розслідування та моніторить ситуацію.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі наголосив, що "втрата зовнішнього електропостачання підкреслює тривалу критичну ситуацію із ядерною безпекою".

Що передувало: На початку березня на Запорізькій АЕС була підключена резервна лінія електропередачі, а зараз станція підключена до двох.

24 березня Запорізька АЕС підключилася до лінії живлення "Дніпровська" з напругою 750 кіловольт та перейшла на резервну лінію.

Вранці 14 квітня Запорізька АЕС (ЗАЕС) вчергове залишилася без зовнішнього електропостачання, що стало тринадцятим випадком з початку великої війни.