Bloomberg: Укладення мирної угоди між США та Іраном може зайняти кілька місяців

Лідери арабських країн Перської затоки та Європи вважають, що для досягнення мирної угоди між США та Іраном знадобиться приблизно шість місяців, і закликають сторони продовжувати перемир'я протягом цього часу. **Джерело**: " " з посиланням на **Деталі**: За інформацією співрозмовників агентства, лідери держав прагнуть до того, щоб Ормузька протока була терміново відкрита для відновлення поставок енергоресурсів, і попереджають у приватних бесідах, що, якщо цього не станеться до наступного місяця, може виникнути глобальна продовольча криза. Джерела зазначають, що ціни на енергоносії, ймовірно, зростуть ще більше, якщо конфлікт триватиме довше. Країни Перської затоки впевнені, що Іран прагне до створення ядерної зброї, і ця позиція залишилася незмінною після bombardувань з боку США та Ізраїлю, заявили офіційні особи. Вони вважають, що мирна угода повинна заборонити Ірану збагачувати уран та володіти балістичними ракетами великої дальності, наголосили представники. Проте лідери країн Перської затоки в основному проти відновлення бойових дій і хочуть, щоб США продовжували дипломатичні переговори з Іраном, додають джерела. Bloomberg раніше повідомляло, що Вашингтон і Тегеран розглядають можливість, термін якої закінчується у вівторок увечері за американським часом. Це дасть більше часу для переговорів щодо мирної угоди. Тим часом президент США Дональд Трамп заявив, що війну з Іраном не варто розпочинати. Також ЗМІ повідомляли, що Іран та Сполучені Штати обговорюють можливість мирних домовленостей за посередництва Пакистану, але між сторонами залишаються суттєві розбіжності, зокрема щодо ядерних амбіцій Тегерана.