Зеленський розповів про підсумки "Рамштайну"
Президент України Володимир Зеленський поділився основними результатами засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн", яке відбулось 15 квітня.
**Джерело**: "" з посиланням на допис Зеленського у [соціальній мережі].
**Деталі**: Зеленський відзначив, що заслухав інформацію міністра оборони Михайла Федорова щодо підсумків зустрічі у форматі "Рамштайн".
"Наші партнери підкреслили сильні позиції України на полі бою — висловлюю вдячність кожній бойовій бригаді. Також є чітке розуміння наших потреб у системах ППО та спільному виробництві озброєнь. Головне, щоб всі зобов’язання, про які оголошується, були реалізовані повноцінно та своєчасно. Коли забезпечення нашої оборони є достатнім, Росія не зможе досягти своїх окупаційних цілей", — зазначив президент.
Він також підтвердив рішення про підтримку від п'яти партнерів. Подякував Німеччині за продовження співпраці у сфері ППО та далекобійних можливостей України, а Британії — за підтримку у постачанні необхідних дронів.
Крім того, він повідомив, що Норвегія виділить понад 500 мільйонів доларів на забезпечення бригад дронами та 150 мільйонів доларів для зміцнення логістики. Також очікується виділення більш ніж 200 мільйонів євро на безпілотники.
Зеленський висловив подяку Іспанії "за готовність співпрацювати в рамках європейської програми SAFE, яка дозволить масштабувати наші спільні оборонні можливості", а Канаді — за чергове посилення визначених оборонних напрямків.
Крім того, за його словами, Бельгія направить додаткові кошти на постачання снарядів та зміцнення українських ППО. Він також подякував Литві та Естонії за внески в програму PURL.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на початку засідання "Рамштайн" 15 квітня заявив, що країни-члени Альянсу впродовж 2026 року виділять 60 мільярдів доларів, що не включає кошти, які надійдуть українській армії в рамках кредиту від Європейського Союзу на 90 мільярдів євро.


