Ціни на нафту зросли на 7% через намір США розпочати морську блокаду Ірану

Світові ціни на нафту виросли на 7% та перевищили 100 доларів за барель через підготовку Військово-морських сил США до блокування судноплавства в Ормузькій протоці. **Джерело:** **Деталі:** Ф'ючерси на нафту марки Brent піднялися на 7,05%, досягши 101,91 долара за барель, тоді як американська нафта West Texas Intermediate (WTI) подорожчала на 7,86%, до 104,16 долара за барель. Цей стрибок цін стався після провалу переговорів між Вашингтоном і Тегераном щодо припинення військових дій. Президент США Дональд Трамп оголосив про початок морської блокади та визнав, що ціни на пальне можуть залишатися високими до проміжних виборів у листопаді. "Ринок в цілому повернувся до умов, які панували до припинення вогню, але США блокуватимуть до 2 мільйонів барелів нафти на день, пов'язаних з Іраном і проходять через Ормузьку протоку," — зазначив Сол Кавонік, керівник відділу енергетичних досліджень MST Marquee. Центральне командування США (CENTCOM) оголосило, що блокада почнеться в понеділок о 17:00 за київським часом. Обмеження стосуватимуться суден усіх країн, які заходять до іранських портів або виходять з них, проте американські військові не перешкоджатимуть транзиту суден до портів інших держав. Корпус вартових ісламської революції Ірану попередив, що прибуття іноземних військових кораблів в Ормузьку протоку буде сприйнято як порушення перемир'я, що викличе рішучу реакцію. Згідно з даними компанії LSEG, більшість нафтових танкерів наразі намагаються уникати Ормузьку протоку. Водночас Саудівська Аравія 12 квітня відновила повноцінне перекачування нафти через трубопровід "Схід-Захід", потужністю близько 7 мільйонів барелів на добу, після усунення пошкоджень енергетичної інфраструктури, завданих недавніми іранськими атаками.