США оголосили про морську блокаду Ірану

Центральне командування Збройних сил США (CENTCOM) оголосило, що з 17:00 за київським часом 13 квітня Сполучені Штати почнуть блокувати весь морський рух до іранських портів та з них. **Джерело:** CENTCOM **Дослівно:** "Блокада буде поширюватися на судна всіх країн, які заходять до іранських портів або покидають їх, а також на прибережні райони, зокрема порти в Перській та Оманській затоках. Проте сили CENTCOM не обмежуватимуть свободу навігації для суден, що проходять через Ормузьку протоку до і з неіранських портів." **Що передувало:** - Раніше в неділю, 12 квітня, американський президент Дональд Трамп повідомив, що після невдалих переговорів з Іраном ВМС США почнуть блокувати судна в Ормузькій протоці та затримуватимуть в міжнародних водах будь-яке судно, яке сплатило мито Ірану.