Вибори в Угорщині пройшли з рекордною явкою
Парламентські вибори в Угорщині відбулися з безпрецедентною явкою, яка перевищила 77%.
**Джерело**:
**Деталі**: Станом на 18:30 явка становила 77,8%, про що повідомляє Telex.
Згідно з інформацією агентства АР, це стало рекордом для будь-яких виборів в історії Угорщини. За дві години до закриття виборчих дільниць кількість голосуючих перевищила на 140 000 осіб загальний показник виборів 2022 року.
Виборчі дільниці відкрилися о 6:00 і закрилися о 19:00, а попередні результати очікуються в неділю ввечері.
Ці вибори можуть призвести до відставки популістського прем'єр-міністра Віктора Орбана, який при владі вже 16 років.
Головний опонент Орбана, лідер партії "Тиса" Петер Мадяр, висловив оптимізм щодо результатів.
"Ми ознайомилися з останніми опитуваннями і, враховуючи дані про явку виборців, налаштовані оптимістично," – зазначив Мадяр у виборчому штабі "Тиси".
"Ми чули ознаки того, що планує правляча партія, і до яких провокацій вони можуть вдатися. Сигнали безумства починають їх охоплювати, і вони фантазують про захоплення громадських будівель. Кожен, хто вміє рахувати до двох, знає, що партія, яка сподівається на переконливу перемогу в несправедливій виборчій системі, не має жодної мети здійснювати акти насильства," – додав він.
**Що передувало**: О 13:00 явка на виборах в Угорщині становила X%.
Вранці 12 квітня прем'єр-міністр Віктор Орбан заявив, що "Тиса" стане головним опонентом у разі його перемоги.
Останні опитування показували, що опозиційна партія "Тиса" Петера Мадяра обходить "Фідес" Орбана на 9, 11 та 13 відсоткових пунктів у різних категоріях.
*Детальніше про передвиборчу ситуацію в Угорщині – у новій статті*
*Або дивіться відео:*


