Британський міністр у Києві заявив, що Україна може бути корисною щодо Ормузької протоки
Міністр з питань збройних сил Великої Британії Аль Карнс зазначив, що Україна має потенціал для значної участі в міжнародних зусиллях із забезпечення безпеки Ормузької протоки.
Джерело: коментар британського міністра під час візиту до Києва, повідомляє "" з посиланням на
Пряма мова: "Україна розробила деякі з найсучасніших технологій у світі під час війни. Я вважаю, що ці нововведення можуть бути корисними на Близькому Сході, зокрема, ми вже маємо приклад боротьби з дронами "Шахед", яка стосується навіть Ормузької протоки".
Деталі: Карнс також підкреслив, що його візит має на меті підтвердити Києву, що війна в Україні залишається важливим пріоритетом для Великої Британії в питаннях оборони та безпеки.
Він зменшив напруженість щодо НАТО на фоні критики президента США Дональда Трампа, який звинувачував європейських партнерів у недостатній підтримці у конфлікті з Іраном, наголосивши, що Альянс залишаєтьсся "основою нашої безпеки".
Карнс додав, що Велика Британія може багато навчитися від інновацій Києва на полі бою, зокрема в галузі технологій безпілотників, обробки даних та штучного інтелекту.
"Це революція у військовій справі, і нам потрібно прискорити наші зусилля," – зазначив він.
Карнс закликав Україну пришвидшити експорт своїх розробок, щоб зайняти частку світового ринку, поки інші країни не встигли за нею, а також посилити навчання та розвиток у співпраці з союзниками по НАТО.
Що передувало: Нещодавно у Міністерстві закордонних справ обговорювали питання розблокування Ормузької протоки до моменту, коли США та Іран досягли угоди про припинення вогню.
Президент США Дональд Трамп вже довгий час критикує союзників за їхній небажання активно долучитися до дій США, зокрема для розблокування Ормузької протоки, і на цьому фоні почав погрожувати виходом з НАТО. Детальніше про це –
11 квітня повідомлялося, що США розпочали "очищення" Ормузької протоки як "послугу" країнам усього світу.


