Трамп вимагає від Ірану не стягувати плату з танкерів за проходження через Ормузьку протоку
Президент Дональд Трамп виступив із заявою, в якій вимагає від Ірану припинити стягування плати з танкерів за проходження через Ормузьку протоку.
Джерело: Трамп зробив цю заяву у своїй соцмережі.
Пряма мова Трампа: "Є повідомлення, що Іран стягує плату з танкерів, які проходять через Ормузьку протоку. Їм краще цього не робити, а якщо вже роблять, то слід терміново це зупинити".
Деталі: CNN зазначає, що, незважаючи на оголошення про припинення вогню у вівторок увечері, яке, за словами Трампа, передбачало "повне і негайне" відкриття протоки, рух нафтових танкерів через цей ключовий водний шлях досі фактично заблокований через відсутність чітких вказівок з боку Ірану.
У наступному пості Трамп висловив незадоволення з приводу зупинки транспортних перевезень у протоці.
Пряма мова Трампа: "Іран дуже погано, а хтось міг би навіть сказати — ганебно виконує свої зобов'язання щодо пропуску нафти через Ормузьку протоку. Це не те, про що ми домовлялися!"
Що передувало: Іран погрожує новими "кращими та сильнішими" атаками, якщо Тегеран не дотримуватиметься умов двотижневого припинення вогню.
Нагадаємо: Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, після переговорів з лідерами країн Перської затоки, зазначив, що перемир'я у конфлікті з Іраном є "крихким".
Передісторія:
- У ніч на 8 квітня США та Іран домовилися про два тижні припинення вогню для підготовки мирної угоди. Обидві сторони оголосили про свою "перемогу". У рамках цієї домовленості Тегеран зобов'язався відкрити Ормузьку протоку для безпечного судноплавства.
- Іран вже надіслав сигнали про намір вжити заходів у відповідь, якщо Ізраїль продовжить атаки на території Лівану. Кілька країн регіону в день 8 квітня повідомили про нові іранські удари.
- 10 квітня очікуються переговори американської та іранської делегацій в Ісламабаді, столиці Пакистану. Делегацію США очолить віцепрезидент Джей Ді Венс.


