Reuters: Трамп розглядає зменшення кількості військових США у Європі, бо незадоволений союзниками
Президент США Дональд Трамп, за чутками, розглядає можливість скорочення кількості американських військових у Європі через своє незадоволення ставленням європейських союзників до його акцій проти Ірану та "неправильне" сприйняття його намірів анексувати Гренландію.
Джерело: Як повідомляє "", посилаючись на анонімні коментарі неназваного високопосадовця Білого дому.
Деталі: За словами співрозмовника, Трамп почав обговорювати з радниками можливість виведення частини американських військ з Європи з поверненням їх в США, а не з переведенням в інші країни.
Рішення з цього приводу поки не ухвалено, і Пентагону не доручали підготувати конкретні плани.
Співрозмовник не уточнив, яку чисельність військових має на увазі.
Зараз у Європі перебуває понад 80 тисяч американських військовослужбовців, з яких 30 тисяч – у Німеччині. Значні контингенти також розміщені в Італії, Британії та Іспанії.
Раніше цього тижня The Wall Street Journal повідомив, що Трамп обговорює можливість виведення контингенту з тих європейських країн, які критикували війну США та Ізраїлю проти Ірану (як, наприклад, Іспанія), або "недостатньо підтримували".
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, після зустрічі з Трампом в середу, наголосив на "незамінності" НАТО. Він зазначив, що питання про можливе виведення американських військ з Німеччини не обговорювалося.
Нагадаємо, минулого тижня Трамп в інтерв'ю британській газеті The Telegraph заявив, що серйозно розглядає цю можливість.
Цього тижня Трамп висловив своє невдоволення НАТО, яке загострилось після того, як союзники відмовилися підтримати його намагання з приводу території Данії.
Дізнатися більше про цю тему можна у відеоблозі "ЄвроПравди".


