Мерц після розмови з Трампом заявив, що не хоче розпаду НАТО
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомив, що в ході телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом вони обговорили, серед інших тем, перспективи Північноатлантичного альянсу.
**Джерело**: заява Мерца, яку цитує видання.
**Деталі**: За словами канцлера, у розмові не піднімалося питання про виведення американських військ з Німеччини або обмеження використання військової інфраструктури, але лідери обговорювали майбутнє НАТО.
"У нашій бесіді я запропонував Трампу знову обговорити майбутнє НАТО напередодні саміту в Анкарі, який відбудеться на початку липня. Цей альянс безумовно неможливо замінити, і я дуже зацікавлений у його збереженні та розвитку спільно з американським президентом", – заявив Мерц.
Він також підкреслив, що не бажає, щоб збройний конфлікт між США та Іраном ще більше ускладнив відносини Сполучених Штатів з їх європейськими партнерами по НАТО.
"Ми не хочемо – я не хочу – щоб НАТО розпалося. НАТО є гарантом нашої безпеки, особливо в Європі," – зазначив Мерц.
За інформацією ЗМІ, Білий дім висловив занепокоєння щодо деяких членів НАТО, яких президент Трамп вважає недостатньо підтримуючими США та Ізраїль під час конфлікту в Ірані.
Президент Чехії Петр Павел впевнений, що своя критика щодо НАТО є більш жорсткою, ніж те, що висловлює Володимир Путін.
Тим часом генсек НАТО Марк Рютте повідомив, що... (текст обривається тут).


