WSJ: Трамп планує покарати деякі країни НАТО через недостатню підтримку операції в Ірані

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість впровадження санкцій проти деяких країн-членів НАТО, які, за його думкою, не надали достатньої допомоги в операції проти Ірану.

Джерело: за інформацією офіційних осіб адміністрації.

Деталі: Згідно з інформацією, оприлюдненою джерелами, цей план, зокрема, передбачає виведення американських військ з держав, які не підтримали кампанію в Ірані, та їх розміщення в країнах, що надали значну допомогу. Наприклад, Вашингтон може закрити певні військові бази в Іспанії або Німеччині.

Цей підхід є відмінним від нещодавніх загроз Трампа повністю вивести США з НАТО, що, згідно із законодавством, він не зможе зробити без дозволу Конгресу, зазначає WSJ.

Як повідомляє WSJ, план наразі перебуває на початковій стадії обговорення та є лише одним із кількох варіантів, які аналізує адміністрація Трампа.

Це підкреслює зростаючу напруженість між Вашингтоном і європейськими партнерами після рішення США розпочати військові дії в Ірані. За даними WSJ, ініціатива вже знайшла підтримку серед ключових представників адміністрації Трампа.

Що сталося раніше:

  • Президент Трамп планує обговорити свої наміри щодо НАТО на зустрічі з генеральним секретарем Альянсу Марком Рютте, в контексті того, що партнери дистанціюються від війни з Іраном.
  • Нагадаємо, Трамп у інтерв'ю британській газеті The Telegraph раніше визнавав, що серйозно розглядає можливість виходу з Альянсу.
  • Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що після завершення конфлікту в Ірані Сполучені Штати.
  • Також Трамп зазначив, що його невдоволення НАТО посилилося після того, як союзники відмовилися від покупки території Данії.
  • Детальніше про це – у відеоблозі "ЄвроПравди".