Два полковники Нацгвардії отримали підозру в незаконній виплаті бойових на майже 12 млн

У військовій частині Національної гвардії в Дніпропетровській області правоохоронці виявили схему незаконних виплат "бойових" на суму майже 12 мільйонів гривень. **Джерело:** Спеціалізоване видання в сфері оборони Східного регіону. **Деталі:** 30 та 31 березня було висунуто підозру двом полковникам — екс-командиру та першому заступнику командира однієї з військових частин Національної гвардії України — за недбале ставлення до служби, що призвело до тяжких наслідків у умовах воєнного стану. Згідно з даними слідства, у березні 2025 року командир і його заступник здійснили виплати 164 військовослужбовцям за період з грудня 2024 року до лютого 2025 року у вигляді додаткових фінансових винагород за нібито виконані бойові (спеціальні) завдання з утримання взводних опорних пунктів, хоча насправді такі завдання не виконувалися. Внаслідок цього державі завдано збитків на суму понад 11,9 млн грн, що підтверджується висновком судово-економічної експертизи. На даний момент сторона обвинувачення вжила заходів для повернення зайво сплачених коштів, повідомляють у прокуратурі. Як запобіжний захід до підозрюваних застосовано особисте зобов'язання. Відзначається, що факт незаконних виплат додаткових винагород у цій військовій частині був установлений в результаті службового розслідування, проведеного Центральним територіальним управлінням Національної гвардії України.