Екіпаж місії Artemis II облетів Місяць та повертається додому
Астронавтка Крістіна Кох повідомила, що екіпаж місії Artemis II успішно здійснив обліт Місяця та встановив новий рекорд щодо найвіддаленішого перебування людини у космосі в історії.
Джерело:
Подробиці: Під час обльоту Місяця космічний корабель Orion досяг відстані близько 400 тисяч кілометрів (252 756 миль) від Землі. Таким чином, місія Artemis II офіційно перевершила рекорд дальності пілотованого польоту, встановлений астронавтами Apollo 13 у 1970 році.
Екіпаж відновив зв'язок із центром управління після 40-хвилинної перерви, коли корабель знаходився у радіотіні за зворотним боком Місяця. Одразу після відновлення контакту астронавтка Крістіна Кох звернулася до Землі з повідомленням.
Цитата: "Коли ми почали цей політ до Місяця, я сказала, що ми не залишаємо Землю, а обираємо її. І це дійсно так. Ми будемо досліджувати, будувати, створювати кораблі. Ми знову відвідаємо Землю, будемо зводити наукові аванпости, керувати марсоходами, займатимемося радіоастрономією. Ми засновуватимемо компанії та розвиватимемо промисловість. Ми будемо надихати. Але врешті-решт, ми завжди обиратимемо Землю. Ми завжди обиратимемо один одного".
Деталі екіпажу: У складі команди є командир Рід Вайзмен, пілот Віктор Гловер та місійні фахівці Крістіна Кох і Джеремі Гансен.
Зараз корабель Orion приступив до траєкторії повернення додому.
Цей політ стало першим за 54 роки польотом людини до супутника Землі, що є важливим етапом перед майбутньою висадкою людей на поверхню Місяця у рамках наступних місій програми NASA.
Передісторія:
- NASA здійснило політ 1 квітня о 18:35 за місцевим часом (2 квітня о 01:35 за київським часом) з космічного центру Кеннеді.
- Раніше NASA опублікувало фото Землі, зроблене з борту корабля Orion під час польоту.
- Згідно з планами, NASA має намір приземлити корабель у Тихому океані 10 квітня.


