Викрито схему на 295 млн збитків на закупівлях для "Укргазвидобування"

Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генерального прокурора викрили незаконну схему у сфері видобутку природного газу. Було нейтралізовано механізм в АТ "Укргазвидобування", який завдав державі збитків на понад 295 млн грн.

Джерело: Руслан Кравченко

Деталі: Згідно з розслідуванням, організаторами цієї схеми стали посадові особи АТ "Укргазвидобування", а також пов'язані з ними підприємці.

Цитата Кравченка: "Підставні компанії купували матеріали, необхідні для видобутку газу, за реальними ринковими цінами. Після цього ці товари багаторазово «перепродавалися» між фірмами. Фіктивні угоди штучно підвищували ціни на реагенти в 2-3 рази. Врешті-решт продукцію реалізували державній компанії через тендер за максимальною вартістю".

Деталі: Витрати, що перевищують 295 млн грн, підтверджуються судово-економічною експертизою.

Детективи БЕБ висунули підозру двом особам: представнику постачальника та працівнику одного з підрозділів АТ "Укргазвидобування" за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України (пособництво у привласненні та розтраті майна в особливо великих розмірах, скоєних організованою групою). Наразі вирішується питання про запобіжні заходи для підозрюваних.