"Спроба диверсії" на газогоні у Сербії: країна не знайшла "українського сліду"
В сербських службах не виявили "українського сліду" у нібито спробі диверсії на газопроводі, що йде до Угорщини, повідомив директор Військово-безпекового агентства Сербії Джуро Йованич.
**Джерело:** Йованич зазначив, що поширювана дезінформація намагається представити Збройні сили Сербії та їхніх військовослужбовців як таких, що працюють на треті сили, виявляючи українську вибухівку і звинувачуючи в цьому Україну. "Це неправда", — підкреслив він.
**Деталі:** Він також зазначив, що виробник вибухівки не є її виконавцем чи замовником. Йованич підкреслив, що маркування на вибухівці свідчить про те, що "вона була виготовлена в США". "Можливо, хтось спитає, чи США можуть бути причетні до цього?" — риторично запитав він.
**Передісторія:**
- 5 квітня в Сербії заявили про спробу диверсії на газопроводі до Угорщини, де виявили великі пакунки з вибухівкою та детонаторами.
- Угорський прем'єр Віктор Орбан скликав Раду з нацбезпеки і доручив перевірити безпеку угорської секції "Турецького потоку".
- Варто зазначити, що раніше в Угорщині було посилено охорону енергетичної інфраструктури через нібито "українську загрозу", а Сербія також укріпила свою інфраструктуру, що забезпечує постачання газу до Угорщини.
- Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто натякнув на можливу причетність до диверсії, в той час як офіційний Київ рішуче відкинув звинувачення, припустивши "російський слід" у втручанні Росії у угорські вибори на підтримку Орбана.
- Лідер опозиційної партії "Тиса", Петер Мадяр, вважає ці події інсценуванням.


