В Угорщині приплели Україну до "диверсії" в Сербії, у Києві відреагували
Глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто висловив припущення про "український слід" у нібито зірваній диверсії на газогоні в Сербії. Проте речник МЗС України Георгій Тихий спростував ці звинувачення і вказав на можливість російського втручання.
**Джерело**: "" з посиланням на МЗС та речника Георгія Тихого в Х
**Деталі**: Після засідання з питань безпеки, скликаного прем'єром Віктором Орбаном, Сійярто опублікував відеозаяву у Facebook, в якій розповів про зміст обговорень та повторив, що Україна ускладнює постачання енергоресурсів до Угорщини в умовах глобальної енергокризи.
**Пряма мова Сійярто**: "Раніше українці підірвали 'Північний потік'. Після вибухів вони довго стверджували, що це Росія – що виглядає нелогічно, адже навіщо Росії підривати власні газопроводи? Останніми тижнями десятки дронів постійно атакують на російській території 'Турецький потік', який постачає газ до Угорщини, а тепер терористична атака, попереджена Сербією, виглядає як частина цих атак."
**Деталі**: Він додав, що нібито зірвана диверсія "вписується у серію випадків, коли Україна постійно намагається завадити транспортуванню російського газу і нафти до Європи."
Речник МЗС України **Георгій Тихий** заявив, що офіційний Київ рішуче відкидає будь-які спроби пов'язати Україну з вибухівкою, знайденою біля газопроводу в Сербії.
**Пряма мова Тихого**: "Україна жодним чином до цього не причетна. Імовірніше, це російська 'операція під фальшивим прапором' у рамках масштабного втручання Москви в угорські вибори."
**Передісторія**:
- 5 квітня в Сербії на газопроводі, що веде до Угорщини, були знайдені великі пакунки з вибухівкою та детонаторами. Угорський прем'єр Віктор Орбан після цього скликав нараду з національної безпеки.
- Слід зазначити, що задовго до цього в Угорщині посилили охорону енергетичної інфраструктури через "українську загрозу".
- Головний суперник Орбана, лідер опозиційної "Тиси" Петер Мадяр вважає, що нібито зірвана диверсія на газогоні в Сербії є інсценізацією.
- Опозиційний угорський журналіст-розслідувач Саболч Паньї також зазначив, що ця нібито "диверсія" дуже схожа на інсценування, що має дати привід Орбану відвернути увагу від своєї поразки на виборах.


