На тлі війни з Іраном Білий дім пропонує рекордне збільшення витрат на оборону США

Білий дім на фоні війни з Іраном звертається з проханням виділити приблизно 1,5 трильйона доларів на оборону в рамках проекту бюджету на 2027 фінансовий рік, що є найвищим показником в сучасній історії країни.

Джерело:

Деталі: У публікації зазначається, що опублікований в п'ятницю проект бюджету — який у значній мірі символізує пріоритети президента (Дональда Трампа – ред.) — передбачає збільшення витрат на оборону на понад 40% у порівнянні з минулим роком.

Цей бюджет націлений на поповнення запасів боєприпасів, розширення військово-морського флоту США та на початок будівництва запланованої Трампом системи протиракетної оборони «Золотий купол». Крім того, він передбачає значне підвищення зарплат для військового персоналу на 5–7% задля покращення набору та утримання кадрів.

Цитата з публікації: "Історично високий рівень витрат на оборону збігається з триваючою війною з Іраном, що свідчить про обмежений інтерес Білого дому до перенаправлення ресурсів на інші сфери, незважаючи на неодноразові запевнення Трампа про намір завершити бойові дії на Близькому Сході протягом кількох тижнів".

Деталі: CNN також повідомляє, що у проекті бюджету передбачається скорочення витрат на невійськові цілі на 10% — це скорочення на 73 мільярди доларів, яке насамперед торкнеться житлового будівництва, соціальних послуг, охорони здоров'я та інших внутрішніх програм, які адміністрація критикує як "пробуджені".

Що передувало: Було повідомлено, що президент США Дональд Трамп звернеться до Конгресу з проханням ухвалити запропоновані оборонні витрати в п'ятницю, одночасно поновивши свої заклики до значного скорочення внутрішніх програм.

Нагадаємо: Видання Axios повідомило 1 квітня, що США та Іран ведуть переговори про можливу угоду, що стосується Ормузької протоки.

Згідно з повідомленнями ЗМІ, за вказівкою Трампа, віцепрезидент Джей Ді Венс веде переговори з Іраном, підкреслюючи готовність Трампа до перемир'я за умови виконання певних вимог США.

Також в ЗМІ зазначено, що ряд країн Близького Сходу та інших регіональних посередників, зокрема Пакистан, намагаються організувати переговори для досягнення припинення вогню між США та Іраном.