WSJ: Зусилля посередників наблизити США та Іран до перемир’я зайшли в глухий кут

Спроби країн Близького Сходу та інших регіональних посередників, очолюваних Пакистаном, організувати перемовини про припинення вогню між США та Іраном зайшли в глухий кут. **Джерело**: "з посиланням на **Деталі**: Посередники повідомляють, що Іран офіційно інформував їх про свою неналежність до зустрічі з представниками США в Ісламабаді найближчими днями, вказавши на неприйнятність вимог Вашингтона. Раніше Тегеран заявив, що готовий до припинення війни лише за умови, що США виплатять репарації, виведуть свої війська з баз на Близькому Сході та нададуть гарантії щодо відсутності майбутніх атак. Туреччина та Єгипет продовжують наполягати на спробах організувати переговори. Серед можливих локацій розглядаються столиця Катару Доха або Стамбул. Нагадаємо, що 3 квітня президент США Дональд Трамп провів нові удари по інфраструктурі, зокрема по мостах та електростанціях. Видання Axios 1 квітня повідомило, що США та Іран обговорюють можливу угоду, яка стосується Ормузької протоки. Згідно з інформацією ЗМІ, за дорученням Трампа, віцепрезидент Джей Ді Венс веде переговори з Іраном, вказуючи на готовність Трампа до перемир'я, якщо будуть виконані певні умови з боку США.