Командир 1 ОШП: Для наступу на Дніпропетровщині пожертвували відбиттям Гуляйполя

Штурмовики стверджують, що успіх Сил оборони у наступі на Дніпропетровщині став можливим завдяки рішенню головнокомандувача Олександра Сирського не витрачати живу силу на відбиття Гуляйполя. Замість цього Збройні сили України перейшли в оборону, щоб покращити тактичну ситуацію.

Джерело: командир 1-го окремого штурмового полку Дмитро Філатов, позивний "Перун".

Пряма мова: "Якщо вас цікавить суть справи, можу сказати таке: нам вдалося домогтися результату на Дніпропетровщині, оскільки головком погодився не витрачати ресурси та живу силу на відновлення Гуляйполя (яке було практично втрачене наприкінці 2025 року – УП).

Замість цього ми перейшли в оборону, наскільки це можливо. Освобождені сили та засоби були використані для покращення тактичного положення на фланзі (йдеться про ділянку між Гуляйполем та Дніпропетровщиною, це один з напрямків наступу 1-го ОШП під час цієї операції – УП). Тут ми тримаємо оборону на певній гряді висот з укріпленнями."

Деталі: Коментуючи свої слова, які викликали певні суперечки, Філатов зазначив, що первісний план дій Сил оборони був інакшим, але для його реалізації не вистачило сил.

Офіцер не розкриває, хто запропонував маневр зосередитися на оборонних діях, не тримаючись за Гуляйполе.

Пряма мова: "Я промовчу. Можу сказати, що Гуляйполе не було залишене напризволяще – туди були перегруповані штурмові формування, зайшла 5-та штурмова бригада та 225-й полк. Можна було б залучити ще дві десантні бригади і три штурмові полки – тоді Гуляйполе точно не впало б (жартує – УП)! Але в урбанізованій зоні вести бої дуже складно. Ми не досягли б жодних тактичних покращень, просто виснажували б свої сили в боях з противником.

Так ми змогли зупинити його просування на Дніпропетровщині, заблокувати подальші шляхи руху та звузити зону впливу. У майбутньому він, напевно, відмовиться від наступальних дій у цьому напрямку, і ситуація тут стабілізується. Наші наступальні дії також змусать противника перекинути екіпажі з Покровського напрямку, що суттєво полегшить ситуацію для 1-го корпусу НГУ та 7-го корпусу ДШВ."