Трамп вважає, що про Ормузьку протоку мають подбати країни, які отримують через неї нафту
Президент США Дональд Трамп закликав країни, які використовують Ормузьку протоку, самостійно забезпечити її безпеку та експлуатувати за своїм бажанням.
Джерело: заява Трампа під час звернення до народу, опублікована Білим домом.
Цитата Трампа: "Країни світу, які отримують нафту через Ормузьку протоку, повинні взяти на себе відповідальність за цей шлях. Вони мусять цінувати його. Вони повинні вхопитися за нього і плекати його… Візьміть контроль над протокою. Захистіть її. Використовуйте її для своїх потреб".
Деталі: Трамп зазначив, що США не залежать від Ормузької протоки.
Крім того, він висловив думку, що після завершення конфлікту в Ірані Ормузька протока "відкриється сама".
Що було раніше:
- Нещодавно ЗМІ повідомляли, що Трамп інформував своїх помічників про готовність зупинити військову кампанію США проти Ірану в основному в закритому режимі.
- Міністр фінансів США Скотт Бессент висловив переконання, що є контроль над Ормузькою протокою, яку Іран заблокував на початку війни на Близькому Сході.


