Зеленський анонсував розмову з американцями про стан мирних переговорів
Президент Володимир Зеленський оголосив про заплановану відеоконференцію з американською стороною, яка відбудеться в середу, 1 квітня.
Джерело: "Інтерфакс-Україна", наводячи слова Зеленського на Бучанському саміті у вівторок.
Пряма мова: "Завтра у відеоформаті запланована розмова з американськими партнерами. Я приєднаюся. Вони також висловили бажання поспілкуватися".
Деталі: Зеленський повідомив, що з української сторони в обговоренні візьме участь секретар РНБО Рустем Умєров, а з американської – спеціальний посланник Трампа Стів Віткофф і Джаред Кушнер. Темою розмови буде обговорення поточної ситуації та підготовка до можливих "хоча б тристоронніх зустрічей".
Також Зеленський зазначив, що він передасть пропозицію щодо енергетичного перемир'я США, але з боку Росії ще не надходило ніяких сигналів.
"З російської сторони жодних сигналів не було. Принаймні, ми не отримували. Я, безумовно, передам цю інформацію США... Я попрошу їх передати цю пропозицію російській стороні", – повідомив він.
Передісторія:
- 21-22 березня переговорні делегації України та Сполучених Штатів зустрічалися в Маямі за участю спецпредставника президента США Стіва Віткоффа.
- Після зустрічі Зеленський обговорив можливе продовження обмінів між Україною та РФ.
- Голова української делегації, секретар РНБО Рустем Умєров, повідомив, що представники України та США в Флориді продовжили обговорення в рамках переговорного процесу.
- Віткофф провів зустріч української та американської делегацій у Флориді в суботу, під час якої обговорювалися "незавершені питання".


