Сійярто після витоку розмов із Лавровим заявив, що не бачить проблеми у своїх діях
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто після публікації записів своїх розмов із главою МЗС Росії Сергієм Лавровим заявив, що не вбачає в цьому нічого проблемного і знову розкритикував санкції Європейського Союзу проти Росії.
Джерело: покликаючись на допис Сійярто у
Деталі: 31 березня у ЗМІ були опубліковані матеріали із розмовами Лаврова та Сійярто, які висвітлюють їхні контакти на фоні скандалу про можливу передачу Будапештом Москві деталей секретних обговорень у ЄС.
Серед інших тем, що обговорювалися, було і питання лобіювання Сійярто скасування санкцій ЄС проти Гульбахор Ісмаїлової, сестри російського олігарха Алішера Усманова.
Після цього Сійярто висловив думку, що вже якийсь час знає про активне прослуховування його телефонних розмов іноземними розвідувальними службами за співпраці угорських журналістів.
"Сьогодні "розвідники" зробили ще одне "важливе відкриття": вони підтвердили, що я говорю те саме публічно, що й телефоном… Чудова робота!", – написав він.
Також він підкреслив, що "політика санкцій є провальною; вона більше шкодить ЄС, ніж Росії".
"Ми неодноразово наголошували, що ніколи не дозволимо запровадження санкцій проти осіб або компаній, важливих для енергетичної безпеки Угорщини або миру, а також проти тих, щодо кого немає жодних підстав чи обґрунтувань для санкцій. Ми й надалі відстоюватимемо цю позицію", – додав Сійярто.
Він також зазначив, що "регулярно консультується з міністрами закордонних справ багатьох країн, що не є членами ЄС, щодо санкційних заходів".
Нагадаємо:
- Раніше The Washington Post повідомляло, що міністр закордонних справ Угорщини Петер отримував "живі звіти" про обговорення на засіданнях ЄС та можливі рішення.
- Сам Сійярто підкреслив, що рішення ЄС в сфері енергетики, автомобільної промисловості та безпеки впливають на відносини Угорщини з партнерами за межами Євросоюзу.
- З'явилася інформація, що ЄС виключає Угорщину з важливих переговорів через її позицію.


