США можуть "переглянути" відносини з НАТО після війни з Іраном – Рубіо
Державний секретар США Марко Рубіо висловив думку, що після закінчення війни з Іраном Сполученим Штатам необхідно буде "переглянути" свої відносини з НАТО через нестачу підтримки від союзників.
Джерело: інтерв'ю Рубіо для телеканалу.
Деталі: Рубіо критикував членів НАТО за відмову надавати доступ до своїх військових баз, повторивши критику президента США Дональда Трампа, який назвав партнерів по альянсу "боягузами", а сам НАТО - "паперовим тигром".
Він підкреслив, що альянс не може бути "вулицею з одностороннім рухом", де США забезпечують захист Європи, але не отримують вікритого допомоги у відповідь.
Пряма мова: "Якщо НАТО полягає лише в тому, що ми захищаємо Європу під час нападу, і вони забороняють нам розміщувати війська, коли це необхідно, то це не дуже вигідна угода. У такій ситуації важко залишатися членом альянсу. Сподіваюся, ми зможемо це виправити".
Деталі: Основною метою критики США стала Іспанія. Мадрид закрив свій повітряний простір для американських літаків, залучених до операцій в Ірані, та заборонив використання американських баз на своїй території. Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес був одним з найактивніших європейських критиків Трампа, звинувачуючи американського президента у розв'язанні "незаконної" війни.
Союзники по НАТО також відхилили прохання Трампа про допомогу у розблокуванні Ормузької протоки, яку Іран заблокував на початку березня як відповідь на американо-ізраїльські бомбардування, що призвело до різкого зростання світових цін на нафту та газ.
Рубіо зазначив, що після завершення операції протока буде відкритою в будь-якому випадку - або через рішення Ірану дотримуватися міжнародного права, або за рахунок дій міжнародної коаліції за участю США.
Що передувало:
- Міністри закордонних справ країн G7 заявили, що місія з забезпечення судноплавства в Ормузькій протоці буде продовжуватися лише за умови закінчення війни на Близькому Сході.
Додаткова інформація:


