Атаки Ірану майже вичерпали запаси ракет ППО країн Перської затоки

Інтенсивні ракетні та дронові удари з Ірану майже повністю вичерпали запаси ракет-перехоплювачів у країнах Перської затоки.

Джерело:

Деталі: За інформацією видання, з 28 лютого Іран здійснив запуск близько 1200 балістичних ракет та 4 тисяч дронів типу "Шахед" по цілях у Перській затоці. Для протиракетної оборони необхідно випускати вдвічі більше ракет на кожну ціль.

Більшість використаних ракет – це Patriot PAC-3 та GEM-T. Перед війною в регіоні їх кількість становила менш ніж 2800 одиниць, відповідно до даних США про продаж зброї, а також оцінок трьох експертів і особи, яка з цим ознайомлена.

"Без активної підтримки США більшість країн не мали б чим захищатися від іранських ракет," – зазначила старша наукова співробітниця Центру Стімсона Келлі Гріко.

Міністерство оборони США підтвердило, що має всі необхідні боєприпаси для виконання завдань. Документи FMS свідчать про кількість замовлених чи схвалених ракет, однак фактичні постачання могли бути меншими.

За словами неназваного джерела, США також запустили сотні ракет Tomahawk вартістю по 2 млн доларів, а також більше тисячі ракет JASSM вартістю 1,5 млн доларів кожна.

Дослівно: "Перед війною запаси США включали близько 4 тисяч ракет Tomahawk, водночас RTX Corp. виготовляє приблизно 100 таких ракет щорічно. За урядовими документами, Lockheed Martin може виготовити цього року не більше ніж 860 ракет JASSM. Обидва типи ракет призначені для враження віддалених цілей, пробивання систем протиповітряної оборони та знищення невеликих об'єктів."

Деталі: Колишній офіцер Королівських ВПС Австралії Пітер Лейтон вважає, що вичерпання запасів високотехнологічної зброї може свідчити про те, що США не планують конфлікту з Китаєм або розраховують на швидку перемогу.

"Це стратегічно означає, що адміністрація Трампа вважає Іран головною проблемою і готова ризикувати для його знищення," – зазначив Лейтон.

Водночас вичерпання боєприпасів викликало занепокоєння серед союзників США. Згідно з інформацією The Washington Post, Пентагон переніс до Перської затоки зброю, яка була призначена для України, включаючи ракети-перехоплювачі.

Представники оборонних відомств Німеччини та Франції вже помітили ознаки напруження у постачанні деяких видів озброєння. Експерти зазначають, що, незважаючи на короткостроковий тактичний успіх, високий рівень використання ракет Patriot та інших перехоплювачів може призвести до стратегічної слабкості американських збройних сил у середньостроковій перспективі.