Мадяр попередив про ризик виходу Угорщини з ЄС у разі перемоги Орбана
Лідер угорської опозиційної партії "Тиса" Петер Мадяр у своєму відеозверненні висловив занепокоєння щодо можливого виходу Угорщини з Європейського Союзу, якщо на виборах переможе партія "Фідес", якою керує прем'єр-міністр Віктор Орбан.
За словами Мадяра, керівництво "Фідес" виявило готовність до створення коаліції з партією Mi Hazánk ("Наша Батьківщина"). Він зазначив, що це призведе до виходу Угорщини з ЄС. Мадяр також висловив думку, що пропозиція "Фідес" про коаліцію є "відкритим визнанням того, що вони усвідомлюють свою ймовірну поразку на виборах".
У своїй промові він запитує, що означає коаліція з Mi Hazánk для угорців: "Це чіткий шлях до виходу Угорщини з Європейського Союзу". Мадяр підкреслив, що партія Mi Hazánk вже давно декларує намір вивести країну з ЄС, тому він вважає, що "Фідес" також рухається в цьому напрямку, хоч і спочатку обережно, а згодом більш рішуче.
Також він зазначив, що через дружні стосунки Орбана з Росією довіра до Угорщини знизилася настільки, що тепер вже не питання, чи вийдемо ми з ЄС, а скоріше питання, чи залишить нас ЄС.
Мадяр додав, що вибори, що відбудуться 12 квітня, є дуже важливими, адже це стане своєрідним референдумом щодо того, чи залишиться Угорщина частиною Європейського Союзу, або ж "Фідес" та Mi Hazánk остаточно перетворять країну на маріонеткову державу Росії.
Нагадаємо, опитування, проведене Дослідницьким центром 21, показало, що 36% угорців вважають партію "Фідес" прем'єра Віктора Орбана однією з найпопулярніших, незважаючи на відставання у рейтингах від опозиційної партії "Тиса". Згідно з європейськими розвідками, російські спецслужби вдаються до підтримки Орбана на фоні падіння його популярності.


