Президент Фінляндії за рік став більш песимістичним щодо миру в Україні
Президент Фінляндії Олександр Стубб висловив свою збільшену песимістичність щодо можливості встановлення миру в Україні, зазначивши, що за минулий рік його погляди стали більш реалістичними.
Стубб в інтерв'ю підкреслив три ключові зміни в контексті мирного процесу щодо України.
"Зараз я песимістично налаштований, але в цьому сенсі – більш реалістично", – заявив він. Він зазначив, що, по-перше, нині відбуваються мирні переговори, чого не було рік тому.
Також президент зазначив, що Україна зараз має значно кращі позиції на полі бою в порівнянні з минулим роком і що українські війська активно відвойовують території у росіян.
Однак, говорячи про негативні фактори, Стубб звернув увагу на війну на Близькому Сході. "До початку війни в Ірані я б сказав, що російська економіка зазнає труднощів. Вони стикалися з нульовим зростанням, недостатніми резервами, 16-відсотковими відсотковими ставками, двозначною інфляцією та нездатністю уряду платити солдатам. Очікувалося, що бюджетний дефіцит збільшиться з 83 мільярдів доларів минулого року до 130 мільярдів", – зазначив він.
За його словами, зростання цін на нафту та скасування санкцій можуть призвести до негативних наслідків, адже "ми не знаємо, що буде далі".
Нещодавно Стубб також висловив переконання, що Європа здатна досягти угоди з президентом США, яка могла б вирішити проблеми, пов'язані як з нафтовою кризою в Перській затоці, так і з війною в Україні. Він також говорив про те, що конфлікт на Близькому Сході може завадити Росії у військовій співпраці з Іраном.


