ЗМІ: Розвідка РФ планувала інсценувати замах на Орбана

Служба зовнішньої розвідки Росії (СЗР) пропонує інсценувати замах на угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана з метою покращення його шансів на парламентських виборах у квітні.

Джерело: інформація європейської розвідки, "Європейська правда"

Деталі: За даними видання, минулого місяця російська СЗР почала хвилюватися через різке падіння підтримки Орбана в контексті майбутніх парламентських виборів.

У внутрішньому звіті, отриманому європейською розвідкою, зазначається необхідність реалізації стратегії, яка могла б "фундаментально змінити всю парадигму виборчої кампанії" шляхом організації "замаху" на Орбана.

"Таке подія перенесе фокус кампанії з раціональних соціально-економічних аспектів на емоційну площину, де домінуючими темами стануть безпека держави, стабільність та захист політичної системи," – йдеться у звіті для основного підрозділу політичного впливу СЗР.

На сьогодні не було жодних фізичних нападів на Орбана, але викладені факти свідчать про великі ставки для Росії в угорських виборах, вказує видання.

Речник Орбана, Золтан Ковач, не відповів на запит про коментар щодо звіту СЗР, можливого втручання Росії у вибори, чи відносин прем'єр-міністра з Москвою. Прес-секретар Кремля, Дмитрій Пєсков, стверджував, що інформація про звіт є "дезінформацією".

Нагадаємо: Останніми тижнями Орбан та його партія "Фідес" активніше намагаються переключити увагу угорців з економічних проблем на можливі зовнішні загрози, зокрема, зупинку постачання російської нафти через трубопровід "Дружба", що супроводжується звинуваченнями України, а також ймовірними погрозами з Києва на адресу прем'єр-міністра.

19 березня уряд Угорщини та Шенгенської зони висунули звинувачення трьом українцям у погрозах прем'єр-міністру Віктору Орбану.

Раніше журналісти-розслідувачі з'ясували, що операція з викрадення українських інкасаторів та майна Ощадбанку 5 березня в Угорщині мала на меті спровокувати конфронтацію з Україною напередодні парламентських виборів.

Крім того, ЗМІ повідомили про те, що Росія направила в Угорщину групу політтехнологів, які працюють у російському посольстві в Будапешті.