Шість країн готові долучитися до розблокування Ормузької протоки
Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія, Нідерланди та Японія в спільній заяві висловили готовність зробити внесок у зусилля з забезпечення безпечного проходу через Ормузьку протоку.
**Джерело:** інформація з посиланням на спільну декларацію лідерів цих країн від британського уряду.
**Деталі:** У документі не уточнюється, яким чином саме країни планують сприяти відновленню судноплавства протокою. Лідери країн рішуче засудили атаки Ірану на цивільні об'єкти та комерційні судна, підкресливши, що ці дії повинні бути припинені негайно.
**Дослівно:** "Відповідно до Резолюції 2817 Ради безпеки ООН, ми підкреслюємо, що таке втручання у міжнародне судноплавство та порушення глобальних енергетичних ланцюгів постачання загрожують міжнародному миру та безпеці. В зв'язку з цим, ми закликаємо до термінового всеосяжного мораторію на напади на цивільну інфраструктуру, включаючи нафтові та газові установки."
**Деталі:** Підписанти також висловили готовність стабілізувати енергетичні ринки, зокрема шляхом співпраці з країнами-виробниками для збільшення обсягу видобутку.
**Що передувало:**
- Ціни на природний газ зросли після іранських ракетних ударів, що завдали шкоди найбільшому у світі заводу з експорту скрапленого природного газу в Катарі.
- Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц закликав до якомога швидшого завершення війни з Іраном, попередивши про можливі наслідки.
- ЗМІ також повідомляли, що Британія відправила військових офіцерів до США для участі у відновленні судноплавства, яке було припинене через війну в Ірані.
Рекомендуємо ознайомитися з матеріалом "ЄвроПравди".


