Іран втратив можливість збагачувати уран та виробляти балістичні ракети – Нетаньягу
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу повідомив, що на двадцятий день війни Іран втратив можливість збагачувати уран та виробляти балістичні ракети.
Джерело:
Деталі: Під час пресконференції ізраїльський прем'єр акцентував увагу на тому, що союзникам вдалося значною мірою підірвати оборонний та ядерний потенціал Тегерана.
Пряма мова: "Іран більше не має змоги збагачувати уран і не здатен виробляти балістичні ракети. Ми повністю ліквідуємо всі ці можливості".
Деталі: Нетаньягу також озвучив три основні цілі Ізраїлю в цій війні. Перші дві полягають у "вирішальному знищенні" іранської ядерної програми та програми створення балістичних ракет. Третя мета – забезпечити умови, за яких іранські громадяни зможуть "взяти свою долю у свої руки" і змінити владу.
Ці коментарі прозвучали на фоні чуток про можливі розбіжності між США та Ізраїлем щодо подальшої стратегії ведення бойових дій. На початку виступу Нетаньягу також подякував громадянам Ізраїлю за їхню витривалість у цих складних умовах.
Раніше прессекретарка Білого дому Керолайн Левітт зазначила, що операція "Епічна Лють" має чотири чіткі цілі: перша – повне знищення можливостей Ірану для виробництва та використання балістичних ракет; друга – ліквідація іранського військово-морського флоту; третя – нейтралізація терористичних угруповань, які діють за підтримки Тегерана, щоб вони не могли дестабілізувати Близький Схід; четверта – гарантія того, що Іран ніколи не матиме ядерної зброї.
Що передувало:
- 18 березня іранські ЗМІ повідомили, що США та Ізраїль завдали ударів по найбільшому газовому родовищу Ірану – "Південному Парсу", а також по іншій інфраструктурі в районі Асалуйє, призупинивши виробництво на двох нафтоочисних заводах із загальною потужністю близько 100 мільйонів кубометрів на добу.
- Уночі 18 та 19 березня Іран завдав серії ударів балістичними ракетами по одному з найбільших газових комплексів світу в Катарі – промисловому місті Рас-Лаффан, вразивши інфраструктуру об'єкта.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що удар по іранському родовищу "Південний Парс" був здійснений Ізраїлем через "гнів з огляду на події на Близькому Сході", а у разі повторної атаки Тегерана на катарські заводи зі зрідженим природним газом, США завдадуть масованого удару по газовій інфраструктурі іранського родовища.
- Міністр закордонних справ Оману Бадр Аль-Бусаїді висловив думку, що Сполучені Штати дозволили залучити себе у війну проти Ірану, яка не відповідає їхнім національним інтересам і з якої ні Вашингтон, ні Ізраїль не вийдуть переможцями.


