Іран міг вперше уразити американський винищувач F-35 – ЗМІ

Американський винищувач F-35 здійснив аварійну посадку на військовій базі США на Близькому Сході після ймовірного обстрілу з іранської території.

Джерело: телеканал з посиланням на власні джерела.

Деталі: Речник Центрального командування США, капітан Тім Гокінс, повідомив, що винищувач п'ятого покоління "виконував бойове завдання над Іраном", коли був змушений здійснити аварійну посадку. Він зазначив, що літак приземлився успішно, а обставини інциденту наразі розслідуються.

Телеканал також зазначає, що цей випадок стане першим зафіксованим інцидентом, коли Іран вразив американський літак під час війни, що розпочалася наприкінці лютого.

На даний момент США зазнали втрат інших літаків у цій війні, однак, як відомо, жоден з них не був збитий ворогом.

Передісторія:

  • Три американські винищувачі F-15 були знищені, проте всі шестеро членів екіпажу змогли катапультуватися.
  • Минулого тижня літак-заправник KC-135 Stratotanker зазнав аварії на заході Іраку, хоча причина цього інциденту досі не з'ясована.
  • Американські військові заявили, що інцидент "не був викликаний вогнем противника або власними вогневими діями".
  • Крім того, ЗМІ повідомляли, що важлива радіолокаційна система вартістю 300 мільйонів доларів, яка була критично важливою для управління батареями протиракетної оборони США в Перській затоці, також була знищена.