Протягом наступного десятиліття Польща інвестує $270 млрд у свою енергетику
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив, що протягом наступних десяти років країна інвестує один трильйон злотих (приблизно $270 млрд) у свою енергетичну галузь.
Джерело: "",
Деталі: З зазначеного трильйона злотих, понад 220 млрд (близько $60 млрд) планується вкласти у відновлювані джерела енергії та енергосховища, 234 млрд (близько $63 млрд) – у доставку електричної енергії, а 160 млрд (близько $43 млрд) – у атомну енергетику.
"У Європі немає жодної країни, яка б так активно та швидко трансформувала свій енергетичний сектор", – зазначив Туск.
Він також підкреслив, що війни в Україні та на Близькому Сході вказують на те, наскільки важливими є енергетика, постачання та адекватні ціни для національної безпеки.
"Ми будуємо атомну електростанцію недалеко від Гданська, яка стане результатом спільних зусиль американських і канадських партнерів, польських компаній та європейського фінансування. Все, що відбувається в Польщі, є яскравим прикладом важливості збереження єдності західного світу", – додав Туск.
Він зазначив, що Польща є найбільшим майданчиком для енергетичних проектів, адже країні потрібно надолужити багато років.
Туск також повідомив, що у співпраці з кількома країнами надіслав лист до Європейської комісії з пропозицією продовжити безкоштовні квоти на викиди вуглекислого газу для промисловості, у тому числі для польської.
Перша атомна електростанція у Польщі буде побудована в Поморському воєводстві.
Торік у січні польський уряд затвердив будівництво першої атомної станції в країні.
Читайте також: .


