Протягом наступного десятиліття Польща інвестує $270 млрд у свою енергетику

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив, що протягом наступних десяти років країна інвестує один трильйон злотих (приблизно $270 млрд) у свою енергетичну галузь.

Джерело: "",

Деталі: З зазначеного трильйона злотих, понад 220 млрд (близько $60 млрд) планується вкласти у відновлювані джерела енергії та енергосховища, 234 млрд (близько $63 млрд) – у доставку електричної енергії, а 160 млрд (близько $43 млрд) – у атомну енергетику.

"У Європі немає жодної країни, яка б так активно та швидко трансформувала свій енергетичний сектор", – зазначив Туск.

Він також підкреслив, що війни в Україні та на Близькому Сході вказують на те, наскільки важливими є енергетика, постачання та адекватні ціни для національної безпеки.

"Ми будуємо атомну електростанцію недалеко від Гданська, яка стане результатом спільних зусиль американських і канадських партнерів, польських компаній та європейського фінансування. Все, що відбувається в Польщі, є яскравим прикладом важливості збереження єдності західного світу", – додав Туск.

Він зазначив, що Польща є найбільшим майданчиком для енергетичних проектів, адже країні потрібно надолужити багато років.

Туск також повідомив, що у співпраці з кількома країнами надіслав лист до Європейської комісії з пропозицією продовжити безкоштовні квоти на викиди вуглекислого газу для промисловості, у тому числі для польської.

Перша атомна електростанція у Польщі буде побудована в Поморському воєводстві.

Торік у січні польський уряд затвердив будівництво першої атомної станції в країні.

Читайте також: .