Глава МЗС Ірану розповів про військову співпрацю з РФ та Китаєм і ситуацію в Ормузькій протоці
Росія та Китай надають Ірану допомогу різними способами, зокрема у формі "військового співробітництва", заявив міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі.
В інтерв'ю телеканалу MS NOW в суботу він підкреслив, що Росія та Китай є стратегічними партнерами Тегерана у контексті конфлікту з США та Ізраїлем. "У минулому ми тісно співпрацювали, і ця співпраця триває до сьогодні, включаючи й військову", – зазначив міністр.
Арагчі також зазначив, що Іран підтримує "хороші відносини" з цими країнами, як у політичній, так і в економічній та військовій сферах.
Нагадаємо, що в п'ятницю президент США Дональд Трамп припустив, що президент РФ Володимир Путін, можливо, "трохи" підтримує Іран.
У 2021 році Іран уклав 25-річну угоду про економічне співробітництво з Китаєм, яка зосереджена на продажу іранських нафтових ресурсів до Китаю.
Арагчі також обговорив ситуацію у стратегічній Ормузькій протоці, яка проходить біля узбережжя Ірану та Оману і через яку проходить п’ята частина світових поставок нафти та газу. Напруженість у цій протоці призвела до зростання цін на нафту понад 100 доларів за барель, що загрожує глобальній економіці.
Міністр зазначив, що протока закрита для танкерів і суден, які належать "нашим ворогам, тим, хто нападає на нас, та їхнім союзникам". Проте він також додав: "Протока не зовсім закрита. Вона закрита лише для американських та ізраїльських суден і танкерів, а не для інших".


