Зеленський хоче зустрітися з Трампом

Президент України Володимир Зеленський підкреслює важливість зустрічі зі своїм американським колегою Дональдом Трампом, оскільки "існують деякі питання, які потребують обговорення". Джерело: Заява Зеленського під час прес-конференції 14 березня, на яку "Українська правда" не була запрошена, наводить цитату. Деталі: Зеленський повідомив, що не обговорював з Трампом питання щодо можливої відміни санкцій США проти російської нафти. Він також зауважив, що Трамп знає про позицію України з цього питання. "Я вважаю, що у нас є багато тем для обговорення, включаючи переговори, дрони, а також питання, пов'язані з Близьким Сходом. Нам необхідно зустрітися з президентом, оскільки наші команди працюють, але є питання, які залишаються невирішеними. Нашим командам потрібно більше зусиль для організації цієї зустрічі," – зазначив Зеленський. Відомо, що Сполучені Штати планують зняття санкцій з російської нафти, яка на даний момент вже перебуває на танкерах у морі. В США пояснили таке рішення зростанням світових цін на нафту через конфлікт між США та Ізраїлем з одного боку і Іраном з іншого, а також удари Ірану по багатьох країнах Перської затоки, що паралізувало експорт нафти з цього регіону. В українських дипломатичних колах вважають, що рішення США щодо зняття санкцій з російської нафти потребує додаткового аналізу. Трамп, у свою чергу, зазначив, що американські санкції проти російської нафти можуть бути зняті після завершення кризи на Близькому Сході.