У G7 розглядають можливість супроводу суден через війну в Ірані та порушення ланцюгів поставок

Представники G7 – Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії, США та ЄС – провели відеоконференцію в середу, щоб обговорити економічні наслідки конфлікту на Близькому Сході.

Джерело: пресреліз, що стосується відеоконференції.

Деталі: У пресрелізі зазначено, що G7 розглядає "можливість супроводу суден, коли безпекова ситуація це дозволяє", адже війна з Іраном вплинула на ланцюги поставок та створила загрозу для судноплавства.

Будь-які зусилля будуть "супроводжуватися обговореннями з судноплавними компаніями, перевізниками та страховими агентами".

Іран фактично перекрив Ормузьку протоку, що є ключовим морським шляхом для світових поставок енергоносіїв, як свідчать дані розвідки США, на які посилаються джерела CNN.

G7 має намір координувати свої дії з країнами Перської затоки щодо економічних наслідків війни, зокрема, стосовно фермерів і проблем продовольчої безпеки, як зазначено у пресрелізі.

Цитата з пресрелізу: "Ця ситуація також підкреслює необхідність реалізації програми енергетичної незалежності та електрифікації, щоб зменшити нашу вразливість до геополітичних потрясінь".

Передісторія: Повідомлялося, що президент Франції Емманюель Макрон 11 березня провів відеоконференцію лідерів держав G7 для обговорення наслідків війни на Близькому Сході, зокрема, її впливу на ціни на енергоносії.

Нагадаємо: Міністри фінансів країн G7 заявили про готовність вжити необхідних заходів для підтримки світових поставок енергоносіїв, включаючи випуск стратегічних запасів нафти на фоні конфлікту на Близькому Сході.

У Європейському Союзі зазначили, що наразі країни-члени мають достатні запаси нафти незважаючи на бойові дії в регіоні.

ЗМІ також повідомляли, що Велика Британія може стикнутися з труднощами у постачанні газу через конфлікт на Близькому Сході.

В Італії тим часом звернули увагу на наслідки війни для енергетичного сектора.