США заявили про знищення низки суден Ірану біля Ормузької протоки: серед них 16 міноносців

Американські збройні сили оголосили про успішні удари по ряду іранських військових суден, серед яких 16 міноносців, поблизу стратегічно важливої Ормузької протоки 10 березня.

Джерело: інформація з посиланням на Центральне командування США.

Цитата від Центрального командування: "10 березня американські війська знищили багато суден іранського флоту, у тому числі 16 міноносців біля Ормузької протоки".

Деталі: Військові також оприлюднили відео, на якому зафіксовано серію атак на ці судна.

Внаслідок конфлікту між США та Ізраїлем проти Ірану, а також відповідних ударів Тегерану, значно зменшився рух суден через Ормузьку протоку, що сприяло різкому зростанню цін на нафту та газ у всьому світі. Через цей стратегічний маршрут проходить близько 20% світових поставок нафти та скрапленого природного газу.

Трамп попередив Іран про жорсткіші удари у разі спроби повної блокади Ормузької протоки та зупинки експорту нафти з Перської затоки.

Передісторія:

  • В адміністрації Трампа нібито тривають обговорення ситуації на світовому ринку в контексті війни на Близькому Сході. Крім того, неофіційно повідомляється, що США звернулися до Ізраїлю, оскільки існує ймовірність масованих відповідей Ірану на інфраструктуру енергетики в країнах Перської затоки.
  • Радники президента США, побоюючись тривалого конфлікту та зростання цін на нафту, закликають його врахувати можливі політичні наслідки впливу на вибори до Конгресу.

Читайте також: .