Іран почав мінувати Ормузьку протоку – CNN
За інформацією CNN, Іран розпочав встановлення мін в Ормузькій протоці — ключовому енергетичному вузлі світу, через який транспортується близько 20% світової сирої нафти.
Джерело: Згідно з інформацією, отриманою від осіб, які мають доступ до доповідей американських спецслужб з цього приводу, CENTCOM зазначив, що на даний момент мінування не є масштабним: за останні дні було встановлено лише кілька десятків мін. Однак, як стверджує одне з джерел, Іран досі зберігає від 80% до 90% своїх малих суден та мінних загороджувачів, тому його армія здатна встановити сотні мін у водах протоки.
З іншого боку, повідомляється, що Іран, який фактично контролює протоку, має можливість розмістити "ланцюг" мінних суден — човнів з вибухівкою та берегових ракетних систем.
Раніше КВІР (Іранський корпус вартових Ісламської революції) попереджував, що будь-яке судно, яке пройде через протоку, буде атаковане, зауваживши, що канал фактично закритий з початку війни.
Згідно з даними CNN, ситуацію в протоці можна охарактеризувати як "долину смерті" через високі ризики, пов’язані з проходженням через неї.
У вівторок представники США оголосили, що ВМС США не супроводжували жодних суден через протоку, незважаючи на те, що президент США Дональд Трамп в понеділок заявляв, що його адміністрація розглядає можливості для цього.
Оновлено: Також Центральне командування США повідомило про знищення 16 мінних катерів поблизу Ормузької протоки.
Дослівно з CENTCOM: "Сили США 10 березня знищили кілька іранських військово-морських суден, включаючи 16 мінних катерів поблизу Ормузької протоки".
Що було до цього: Також у вівторок було оголошено, що Сполучені Штати готові завдати сильніших ударів по Ірану, якщо Тегеран вчинить будь-які дії, які блокуватимуть постачання нафти через Ормузьку протоку.
Передісторія:
- Трамп зазначив, що вживаються заходи для стримування різкого зростання цін на енергоносії через бойові дії в Ірані.
- У неділю, 8 березня, представники адміністрації Трампа виправдали рішення про тимчасове скасування деяких санкцій на російську нафту, прогнозуючи, що конфлікт в Ірані призведе до зростання цін на бензин.
- 8 березня через бойові дії в Ірані відбулося підвищення цін на нафту.


