Axios: США попросили Ізраїль не бити по нафтовій інфраструктурі Ірану

Адміністрація Трампа в понеділок звернулася до Ізраїлю з проханням утриматися від атак на енергетичні об'єкти в Ірані, зокрема на нафтову інфраструктуру.

Джерело: видання з посиланням на три джерела

Деталі: За інформацією ізраїльського чиновника, США передали це повідомлення на високому політичному рівні, безпосередньо главі Генерального штабу.

Це сталося на фоні забруднення повітря в Ірані, що може призвести до респіраторних захворювань.

Як повідомляє Axios, адміністрація Трампа винесла кілька причин для цього прохання, зокрема: можливу шкоду для іранського населення, яке в основному виступає проти режиму; бажання США співпрацювати з іранським нафтовим сектором після війни; а також страх перед потенційними масованими атаками Ірану на країни Перської затоки у відповідь.

Співрозмовник також зазначив, що Трамп розглядає можливість ударів по іранських енергетичних і нафтових об'єктах лише в "екстремальних випадках" – якщо Іран вчинить перший напад на нафтові об'єкти в Перській затоці.

Згідно з інформацією з видання, це перший випадок, коли адміністрація Трампа закликає Ізраїль утриматися від дій в рамках операції проти Ірану.