У Кремлі заявили про телефонну розмову Путіна з Трампом: говорили про Іран і Україну
Юрій Ушаков, помічник глави Кремля, повідомив, що президент Росії Володимир Путін провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Під час бесіди вони обговорили ситуацію з Іраном та зусилля щодо врегулювання конфлікту між Росією та Україною.
Джерело: російські інформаційні агентства ТАСС та інші за словами Ушакова.
Деталі: Ушаков зазначив, що ініціатором розмови став американський президент.
Він стверджує, що під час бесіди увагу було зосереджено на конфлікті з Іраном, а також на переговорах для мирного врегулювання війни Росії проти України.
Представник Кремля повідомив, що Путін висловив "ряд пропозицій", спрямованих на швидке політико-дипломатичне врегулювання ситуації навколо Ірану.
Крім того, російський лідер позитивно оцінив зусилля США, зокрема Трампа, у справі врегулювання війни в Україні.
Ушаков додав, що розмова була "діловою, відвертою і конструктивною".
Нагадаємо:
- 9 березня в Єврокомісії попередили про можливі наслідки війни США та Ізраїлю проти Ірану.
- Ця заява була зроблена на фоні росту цін на нафту марки Brent, яка в понеділок вранці досягла 119 доларів за барель - найвищого показника з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.
- Пізніше ціни на нафту знизилися нижче 100 доларів за барель після інформації про те, що група G7 розглядає заходи для пом'якшення наслідків різкого зростання цін на енергоносії.
- 9 березня глава Кремля Володимир Путін заявив, що Росія готова співпрацювати з європейськими покупцями енергоресурсів, якщо вони будуть готові до довгострокового партнерства без "політичних умов".


