За $4-15 тисяч вивозили військових з частин і медзакладів: у Дніпрі викрили схему дезертирства
У Дніпрі правоохоронці висунули обвинувачення восьми особам, які можуть бути причетні до схеми незаконного вивезення військовослужбовців із частин та медичних закладів. Серед підозрюваних є колишній командир частини, адвокат та військовий.
Джерело:
Дослівно: "У межах процесуального керівництва Дніпровської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону восьми особам повідомлено про підозру в організації схем, що сприяють дезертирству військовослужбовців (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 408 КК України).
Серед підозрюваних - колишній командир військової частини, адвокат, військовослужбовець та інші цивільні особи".
Деталі: За версією слідства, зловмисники шукали військових, готових до самовільного залишення служби, а потім організовували їхнє вивезення з місць дислокації або медичних установ. Вартість таких послуг становила від 4 до 15 тисяч доларів.
Військових перевозили цивільними автомобілями до Дніпра, де вони ховалися і не поверталися на службу. Для проїзду блокпостів учасники схеми користувалися підробленими посвідченнями неіснуючої громадської організації.
Згідно з даними слідства, частина військових або їхні знайомі спочатку зверталися до адвоката за консультацією, як уникнути служби, після чого отримували контакти тих, хто міг їх вивезти. Інші ж знаходили "перевізників" самостійно.
Правоохоронці задокументували понад 18 таких епізодів у Дніпропетровській, Житомирській, Львівській і Київській областях.
Також зазначається, що в лютому 2026 року були затримані військовослужбовці, які скористалися цією схемою. Їм також висунули обвинувачення в дезертирстві.
Під час обшуків у підозрюваних були вилучені техніка, банківські картки, документи, чорнові записи, гроші та автомобілі Lexus LX, Lexus RX, BMW, Porsche, Mercedes і Mercedes-Benz.
Всі вісім підозрюваних були взяті під варту.


