У Швеції отримали погрози атаки проти енергосистеми Північної Європи, посилюють безпеку – ЗМІ

Шведський телеканал TV4 з посиланням на джерела повідомив про отримані в країні погрози, що стосуються можливого нападу на енергетичну інфраструктуру, який може вплинути на всі держави Північної Європи. **Джерело:** з посиланням на **Деталі:** Журналісти виявили, що у Швеції зафіксували інформацію про серйозну загрозу для енергетичної сфери всіх нордичних країн, яка може реалізуватись у найближчому часі, при цьому розслідується можливий зв'язок із закордонною державою. У зв'язку з цим в країні начебто розпочали міжнародну операцію за участю Швеції, а правоохоронні органи всіх країн, яких це стосується, посилюють охорону критичної інфраструктури. Анонімний співрозмовник зазначив, що поліція отримала вказівки посилити пильність і повідомляти про будь-які підозрілі ситуації. Зміст погроз залишається невідомим, проте, ймовірно, їх автори вказали певні терміни. Шведське агентство цивільної розвідки FRA, яке підпорядковується Міноборони і відповідає за кібербезпеку, лише частково підтвердило ці дані, вказавши, що енергетичні компанії "отримали рекомендації щодо підвищеної пильності". Проте цей коментар не виглядає настільки тривожним, як повідомлення від джерела. "Так, ми закликали енергетичний сектор Швеції бути більш пильними. Це було зроблено в кінці минулого тижня через Національний центр кібербезпеки на фоні подій в Польщі наприкінці грудня, де енергетичний сектор зазнав атак. У цьому контексті, ми вважаємо, що Швеція також має підстави для підвищеної пильності," – зазначив представник FRA Ула Біл'єр. Він уточнив, що рекомендації для сектора базувалися на висновках, отриманих після атак у Польщі. Зокрема, енергетичні компанії були закликані підготуватись до можливих кібератак і розробити план дій для відновлення ІТ-систем у разі необхідності. При цьому в агентстві підкреслили, що підвищена пильність не пов'язана з конкретною загрозою. Поліція та Шведське енергетичне агентство обмежено прокоментували, що мають певну інформацію про потенційні загрози й активно моніторять ситуацію, проте рекомендували звертатися за додатковими коментарями до FRA. Служба безпеки Säpo також заявила, що не може надати додаткову інформацію. Ця інформація привернула увагу і Фінляндії. У фінській Поліції безпеки заявили, що не мають відомостей про конкретну загрозу. **Нагадаємо:** - У Польщі наприкінці грудня сталося близько 30 кібератак на об'єкти відновлюваної енергетики. Віцепрем'єр та міністр цифровізації Кшиштоф Гавковський повідомляв, що це призвело до серйозних ускладнень для країни. - Польська Група реагування на надзвичайні ситуації у кіберпросторі (CERT Polska) вважає, що ймовірно за цими атаками стоїть закордонний актор.