Генератори для критичної інфраструктури працювали у ресторанах та на автомийці – ОГП
В Одесі та Миколаївщині правоохоронці виявили випадки незаконного використання гуманітарної допомоги серед військовослужбовців та в сфері комунальної інфраструктури.
Джерело: Офіс генпрокурора
Деталі: В Одесі до суду подано обвинувальний акт щодо колишнього директора КП "Одеське електротехнічне експлуатаційно-монтажне підприємство", ексголовного інженера та механіка. Слідство визначило, що наприкінці 2022 року підприємство отримало чотири генератори потужністю 5,4–165 кВт у якості гуманітарної допомоги для підтримки об'єктів критичної інфраструктури. Однак на початку 2023 року керівництво КП використало їх для власних цілей: два дизельні генератори працювали на кафе та ресторан у центрі Одеси, а інші два забезпечували електрикою приватний будинок і автомийку.
Збитки складають понад 2,2 млн грн. Колишньому директору та інженеру висунуто обвинувачення у розтраті майна (ч. 4, 5 ст. 191 КК), а механіку – у пособництві в здійсненні цього злочину.
На Миколаївщині військовослужбовець морської піхоти організував продаж автомобілів, ввезених як гуманітарна допомога в період 2022–2024 років. Йдеться про чотири транспортні засоби: Mitsubishi Outlander, Kia Sorento, Hyundai Terracan та Chrysler. Два з них він виставив на продаж в інтернеті, а ще два продав під контролем правоохоронців. Загальна сума угод склала 16,6 тис. доларів.
У лютому 2026 року підозрюваного затримали, йому висунуто обвинувачення у здійсненні угод щодо гуманітарних товарів з метою отримання прибутку (ч. 3 ст. 201-2 КК).


