США передають Венесуелі захоплений танкер – Reuters
За даними Reuters, США передають Венесуелі танкер, який вони захопили на початку цього місяця.
Джерело: із посиланням на американських чиновників, які говорили на умовах анонімності
Деталі: Це стане першим відомим випадком, коли адміністрація президента США Дональда Трампа поверне такий танкер.
Сполучені Штати протягом кількох місяців проводили операції з захоплення нафтових танкерів, пов'язаних з Венесуелою, і з кінця минулого року затримали сім суден.
Дослівно з публікації: "Чиновники, які висловилися на умовах анонімності, заявили, що танкер, який буде переданий владі Венесуели, є супертанкером M/T Sophia під прапором Панами. Вони не повідомили, чому повернуть танкер".
Деталі: Reuters зазначає, що Берегова охорона США, яка керує операціями з перехоплення та конфіскації, не відразу відповіла на запит про коментар.
7 січня судно Sophia було перехоплене Береговою охороною та Збройними силами США. На той час адміністрація заявила, що воно є "підсанкційним танкером тіньового флоту".
Нагадаємо: Раніше повідомлялося, що американські посадовці , яка скасує частину санкцій на енергетичний сектор Венесуели, що дозволить країні вільніше експортувати свою нафту.
Передісторія:
- У грудні минулого року Трамп заявив про підсанкційних нафтових танкерів Венесуели.
- У ніч на 3 січня Дональда Трампа американський спецпідрозділ "Дельта" провів операцію у Венесуелі, захопивши Ніколаса Мадуро разом із дружиною. Після чого їх , де над ними має відбутися суд.
- Після операції Трамп заявив, що до забезпечення "незалежного переходу" влади.
- 5 січня президент США висунув вимогу до в.о. глави держави Делсі Родрігес надати Сполученим Штатам , погрожуючи їй "дуже високою ціною" у разі відмови.


