США передають Венесуелі захоплений танкер – Reuters

За даними Reuters, США передають Венесуелі танкер, який вони захопили на початку цього місяця.

Джерело: із посиланням на американських чиновників, які говорили на умовах анонімності

Деталі: Це стане першим відомим випадком, коли адміністрація президента США Дональда Трампа поверне такий танкер.

Сполучені Штати протягом кількох місяців проводили операції з захоплення нафтових танкерів, пов'язаних з Венесуелою, і з кінця минулого року затримали сім суден.

Дослівно з публікації: "Чиновники, які висловилися на умовах анонімності, заявили, що танкер, який буде переданий владі Венесуели, є супертанкером M/T Sophia під прапором Панами. Вони не повідомили, чому повернуть танкер".

Деталі: Reuters зазначає, що Берегова охорона США, яка керує операціями з перехоплення та конфіскації, не відразу відповіла на запит про коментар.

7 січня судно Sophia було перехоплене Береговою охороною та Збройними силами США. На той час адміністрація заявила, що воно є "підсанкційним танкером тіньового флоту".

Нагадаємо: Раніше повідомлялося, що американські посадовці , яка скасує частину санкцій на енергетичний сектор Венесуели, що дозволить країні вільніше експортувати свою нафту.

Передісторія:

  • У грудні минулого року Трамп заявив про підсанкційних нафтових танкерів Венесуели.
  • У ніч на 3 січня Дональда Трампа американський спецпідрозділ "Дельта" провів операцію у Венесуелі, захопивши Ніколаса Мадуро разом із дружиною. Після чого їх , де над ними має відбутися суд.
  • Після операції Трамп заявив, що до забезпечення "незалежного переходу" влади.
  • 5 січня президент США висунув вимогу до в.о. глави держави Делсі Родрігес надати Сполученим Штатам , погрожуючи їй "дуже високою ціною" у разі відмови.